Strona główna » Cielecka, Ostaszewska, Dorociński i Topa zostali Strażnikami Karpat i ambasadorami akcji #SOSKarpaty

Cielecka, Ostaszewska, Dorociński i Topa zostali Strażnikami Karpat i ambasadorami akcji #SOSKarpaty

Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński i Bartłomiej Topa postanowili wziąć udział w akcji #SOSKarpaty i zostać Strażnikami Puszczy Karpackiej. Wspierają tym samym działania Fundacji WWF Polska oraz Fundacji Dziedzictwo Przyrodnicze mające na celu ocalenia tego niezwykłego miejsca na mapie Polski.

straznicy_karpat

W Puszczy Karpackiej co roku znikają kolejne fragmenty lasu, wycinane są stare drzewa, podczas polowań zbiorowych płoszone i zabijane są zwierzęta. Karpackie drogi przypominają nierzadko leśne ?autostrady? służące jedynie wywózce drewna.  Ponad stuletnie buki, jodły, graby czy jawory  potrzebują naszej pomocy.

Uważam, że wszyscy powinniśmy bronić Puszczy Karpackiej przed wycinką  ? powiedziała Magdalena Cielecka. To niezwykłe miejsce i nie wyobrażam sobie, że mogło zniknąć z mapy naszego kraju.

Całym sercem jestem, za tym, aby ratować to niezwykłe miejsce jakim jest Puszcza Karpacka ? powiedział Marcin Dorociński. Nie możemy pozwolić, na to, aby te piękne stare drzewa zostały wycięte.

Akcja SOS Karpaty jest początkiem wieloletniego programu dla polskich Karpat, który obejmie również inne problemy związane z ochroną karpackiej przyrody. WWF Polska i Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze zachęcają wszystkich mieszkańców Polski, do tego, aby tak jak Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński i Bartłomiej Topa zostali Strażnikami Karpat.

Ocalmy Puszczę Karpacką, bo takich miejsc, oprócz Puszczy Białowieskiej, w Polsce praktycznie już nie ma.