Strona główna » Ostatnia szansa na ochronę Puszczy Karpackiej – konsultacje społeczne

Ostatnia szansa na ochronę Puszczy Karpackiej – konsultacje społeczne

Możesz jeszcze zgłosić uwagi do projektu Planu Urządzania Lasu dla Bieszczadzkich Nadleśnictw Cisna, Baligród i Komańcza. Masz ostatnią szansę, na to, aby ocalić las, który nie należy do Lasów Państwowych, a którego właścicielem jest całe społeczeństwo. Co 10 lat nadleśnictwa przygotowują Plany Urządzania Lasu, które decydują o przyszłości lasu, w tym wielkości pozyskania drewna i wycinki drzew ponad stuletnich. Nie trać szansy na ocalenie ostatnich fragmentów Puszczy Karpackiej. Wyślij uwagi do projektu PUL do Regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Proponujemy, żebyś wysłał przygotowane przez nas wnioski, które zagwarantują wprowadzenie minimalnych standardów w leśnictwie – takich jak wyłączenie stref przy potokach – czyli miejsc koncentracji gatunków chronionych czy o nie wycinanie najgrubszych drzew – o wymiarach pomnika przyrody. Im więcej osób wyśle te uwagi tym większa szansa, że będą zaakceptowane. Zachęcamy też do złożenia uwag dla 3 nadleśnictw z Beskidu Niskiego i Pogórza Przemyskiego: Dukla, Kołaczyce i Krasiczyn, dla których przez kolejne 2 lata będzie opracowywany Plan Urządzenia Lasu wg. ustalonych zgodnie z konsultacjami społecznymi wytycznych.

Zachęcamy do złożenia drogą mailową uwag dla każdego z nadleśnictw na adres mailowy RDLP w Krośnie: rdlp@krosno.lasy.gov.pl. Po przesłaniu maila do RDLP w Krośnie prosimy o przesłanie kopii maila do naszej wiadomości na adres: biuro@dziedzictwoprzyrodnicze.pl Chcemy mieć pewność, że RDLP odnotuje każdą uwagę i wniosek.
Należy podpisać się w mailu imieniem i nazwiskiem. Z uwag powinno wynikać kto je złożył. Tylko takie uwagi będą ważne. Anonimowe uwagi nie są brane pod uwagę.
Prosimy o rozpowszechnienie wiadomości, tak aby jak najwięcej indywidualnych osób przesłało uwagi. Czasu mamy już naprawdę niewiele bo tylko do 31 stycznia 2016 r.
PAMIĘTAJ TWÓJ GŁOS MOŻE URATOWAĆ TWÓJ LAS!

Treść maila z uwagami wysyłanymi do RDLP w Krośnie powinna być następująca:

Szanowni Państwo!

w załączeniu przesyłam uwagi i wnioski do PUL dla 6 nadleśnictw tj.: Dukla, Kołaczyce, Krasiczyn, Baligród, Cisna, Komańcza. Proszę o ich uwzględnienie w Planie Urządzenia Lasu.
Z poważaniem
Imię i nazwisko”

 

Propozycje uwag, jakie powinny się znaleźć w załączniku do RDLP w Krośnie – do pobrania:

PROPOZYCJE UWAG DO PUL DLA 6 NADLEŚNICTW – pobierz PDF i wyślij e-mail

 

UWAGA!!! CZAS JEST TYLKO DO 31 STYCZNIA 2016!

 

Fot.: Adam Bohdan, otulina Bieszczadzkiego Parku Narodowego – Leśny Kompleks Promocyjny Lasy Bieszczadzkie, Nadleśnictwo Stuposiany 8.11.2015