Strona główna » Przekaż #procentnaprzyrodę

Przekaż #procentnaprzyrodę

Przekaż 1% podatku na przyrodę i Dziedzictwo Przyrodnicze. Bądź głosem tych, którym głosu nie dają. Wilki, rysie i niedźwiedzie. Łosie i szakale złociste. Orliki krzykliwe, orły przednie i sóweczki. Te wszystkie gatunki, jak i wiele innych liczą na naszą pomoc. Stań w obronie dzikich zwierząt.

#procentnaprzyrodę przekażesz wpisując do swojego rozliczenia podatkowego nasz KRS 0000 305 072

W 2019 roku również dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy zrealizować wiele działań na rzecz przyrody.

Nowe strefy dla rzadkich gatunków

Nasi pracownicy terenowi znaleźli kolejne stanowiska rzadkich gatunków wymagających ochrony strefowej w Puszczy Karpackiej. Zgłosiliśmy 38 wniosków o powołanie stref ochronnych, w tym: 12 gniazd orlika krzykliwego, 8 dziupli sóweczki, 11 stanowisk granicznika płucnika, 4 stanowiska pawężniczki sorediowej oraz 3 stanowiska puchlinki ząbkowanej. Do tej pory 17 stref zostało ustalonych ostateczną decyzją administracyjną.

#KarpackaRafaKoralowa jest w Twoim zasięgu. Wystarczy przyjechać, na przykład do Puszczy Karpackiej i szukać nieznanych…

Opublikowany przez Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze Środa, 29 maja 2019

Staliśmy na straży Puszczy Karpackiej

Zmonitorowaliśmy ok. 270 wydzieleń leśnych objętych cięciami w 2019 roku i składów leśnych w nadleśnictwach karpackich, gdzie odnotowano ponad 700 zagrożonych stanowisk gatunków chronionych mchów i porostów w wydzieleniach objętych cięciami w 2019 roku. Informacje te przekazano bezpośrednio do RDOŚ w Rzeszowie.

Pomnikowe jodły wycięte i do wycinki

Piotr Józef Klub z naszej Fundacji w ramach prowadzonego monitoringu karpackich lasów trafił na ukrytą jodłę 🌲, a właściwie na to co po niej zostało. Dlaczego została tak ukryta? Tuż obok do wycinki jest kolejna jodła o wymiarach pomnikowych. Na wycinkę takich jodeł pozwala obecne prawo. A tak być nie powinno. Każde takie drzewo powinno być jak najlepiej chronione. Takich jodeł o obwodzie powyżej 3 metrów mamy już tak niewiele. Czy mamy pozwolić na to, aby takie pomnikowe drzewa znikały z lasów Pogórza Przemyskiego i Bieszczadów? 🌲

Opublikowany przez Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze Piątek, 10 stycznia 2020

Stanęliśmy w obronie Magurskiego Parku Narodowego

Zorganizowaliśmy akcję #nietędydroga. Dzięki naszym działaniom nagłośniliśmy problem związany z inwestycją polegającą na remoncie i udostępnieniu drogi przecinające Magurski Park Narodowy. Chociaż władze lokalne nie wysłuchały głosu strony przeciwnej tej inwestycji, wciąż mamy oko na tę i inne planowane inwestycje, które zagrażają przyrodzie Karpat.

Broniliśmy szakala i wilka

Zorganizowaliśmy akcję w obronie szakala. Dzięki specjalnej petycji zebraliśmy już prawie 10 tysięcy głosów poparcia dla skreślenia szakala złocistego z listy gatunków łownych. Polowania na szakal mogą służyć za furtkę do „przypadkowego” odstrzału wilka, na zasadzie pomyłki szakala z wilkiem.

Tworzyliśmy koalicję „Niech Żyją!”

W ramach koalicji „Niech Żyją!” broniliśmy dzikich ptaków, przypominając o potrzebie skreślenia 13 gatunków z listy gatunków łownych. Jednocześnie przyłączyliśmy się do działań w związku ze społecznym sprzeciwem wobec „Lex Ardanowski”. Wspieraliśmy również działania z zakresu społecznego monitoringu i kontroli polowań.

Dzień Łosia

Po raz drugi we współpracy z trzema parkami narodowymi zorganizowaliśmy Dzień Łosia. Tym razem ambasadorem naszej akcji został Marcin Dorociński. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem i planujemy jego trzecią edycję we wrześniu 2020 roku.

Pomogliśmy mieszkańcom Ustrzyk Dolnych

Wspólnie z mieszkańcami Ustrzyk Dolnych zaangażowaliśmy w protest przeciwko budowie fabryki węgla drzewnego w tym mieście. Nasza koalicja doprowadziła do zatrzymania tych planów.

Informowaliśmy już o sukcesie mieszkańców Ustrzyk Dolnych. Udało się im zatrzymać budowę fabryki węgla drzewnego i…

Opublikowany przez Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze Niedziela, 7 kwietnia 2019

Szkoliliśmy młodych „Badaczy Wilczych Gór”

W 2019 roku zrealizowaliśmy cykl czterdziestu jednodniowych przyrodniczych warsztatów terenowych w województwie podkarpackim dla 10 szkół z rejonu Bieszczadów, Beskidu Niskiego i Pogórza Przemyskiego. Wzięło w nich udział 520 osób. Działanie było realizowane w ramach projektu INTERREG, a dzięki Waszemu wsparciu mogliśmy częściowo pokryć wkład własny do projektu.

Wspieraliśmy rozwój Magazynu Na Tropie

Wsparliśmy działalność Magazynu poświęconego przyrodzie Na Tropie, który realizuje filmy poświęcone tematyce przyrodnicze. Zachęcamy Was do subskrypcji na www.bit.ly/NATROPIETV

To wszystko nie byłoby możliwe bez Waszego wsparcia.

Przekaż 1% lub darowiznę na rzecz naszej Fundacji.

Dziękujemy w imieniu

Wilka, rysia, niedźwiedzia, szakala, łosia, sóweczki, …